Vinný sklípek Kyjov

Vinný sklep na jižní Moravě


Vinný sklep Kyjov se nachází v okrajové části Kyjova, jen 8 minut chůze od historického centra města. Sklípek byl postaven r. 1773 a patří mezi nejstarší sklepy v Kyjově. Nyní je však moderně upraven a poskytuje příjemné, stylové prostředí pro večery s pohoštěním, degustací vín a lidovou hudbou. Ve vinné sklepě nabízíme kvalitní lahvová vína místních vinařů (nejedná se o sklípek se sudy). Veškeré služby jsou poskytovány s tradiční pohostinností rodinného charakteru. Královské město Kyjov je považováno za jedno z přirozených center národopisného regionu Slovácko a významné jihomoravské vinařské oblasti.

Ve vinném sklípku nabízíme 5 pohoštění, z nichž si jistě vybere každý. Dvě základní pohoštění jsou založeny na specialitách studené kuchyně, jedno pohoštění zahrnuje i teplou večeři. K tomu je možnost vybrat si ze dvou pestrých rautů. Zakládáme si na tom, že veškeré suroviny jsou čerstvé, kvalitní a místní. Regionální charakter je zachován nejen s ohledem na tradiční jídla a receptury, ale také s ohledem na skutečnost, že je vše nakupováno od místních dodavatelů - malovýrobců.

Milovníci vína si jistě nenechají ujít možnost degustace. Degustace vín se sklepmistrem patří neodmyslitelně k úplnému večeru ve vinném sklípku. Připravili jsme pro vás 3 varianty degustací, přičemž všechny jsou založeny na místních rodinných vinařstvích regionu Kyjovsko - Vinařství Maňák a Vinařství Šalša. Zajímavostí je zařazení vzorků vinařství Gotberg z Popic na Pálavě.

Malý náhled obrázku cm.jpg

Rádi pro Vás zajistíme hudbu dle výběru:
DJ: 6.500 Kč / 6 h hry
Harmonikář k tanci i poslechu: 2.900 Kč / 5h hry
Hudecká muzika (3-4 muzikanti bez cimbálu): 7.900 Kč / 5h hry
Cimbálová muzika malá (3 muzikanti s cimbálem): 6.500 Kč / 4h hry
Cimbálová muzika plná (4 - 5 muzikantů s cimbálem): 9.400 Kč / 5h hry

Ceny zahrnují 15 % DPH.


Malý náhled obrázku pr.jpg

Ubytování:
Zajistíme Vám ubytování v moderním penzionu, který se nachází pouhých 6 minut chůze od vinného sklípku. Penzion Régio*** má stejného provozovatele a tudíž Vám v případě větších skupin a akcí můžeme nabídnout individuální slevy. Prohlédněte si možnosti ubytování a fotografie našeho penzionu.
Organizační informace:
  • Nájemné vinného sklípku činí 2.000 Kč (zahrnuje vytápění, vodu, úklid a další náklady na provoz).
  • Min. počet osob pro zajištění pohoštění je 10, menší počet osob je možno připojit k již objednané skupině při respektování objednaného menu
  • Min. počet osob pro degustaci není určen, při respektování ceny vybrané degustace
  • Délka posezení ve sklípku je obvykle 5 - 6 hodin (např. 19:00 - 24:00, skončení do 01:00, prodloužení možné po dohodě)

Více fotografií naleznete zde...