Degustace vín

Degustace vín na jižní Moravě


Degustace vín patří neodmyslitelně k úplnému večeru ve vinném sklípku. Připravili jsme pro vás 7 variant degustací, přičemž všechny jsou založeny na nabídce místních a regionálních vinařských podniků (převážně rodinných), jako jsou vinařství Šalša, Maňák, Dufek, Grmolec….. Degustaci provádí zkušený sklepmistr a její délka je obvykle 50-70 minut, dle typu degustace a zejména dle zájmu klientů.

Základní degustace

Degustace zahrnuje 8 šarží vín jakostních a vín s přívlastkem (4* bílé, 1* růžové nebo klaret a 3* červené šarže z modré odrůdy) vybraných dle aktuální nabídky vinotéky.
Cena za 1 sadu pro 1-20 osob: 2.900 Kč
Cena zahrnuje: Degustaci v uvedeném rozsahu, sklepmistra poskytujícího odborný výklad, bílé pečivo (neutralizační sousta), vodu v džbánech.

Lahodná degustace

Degustace zahrnuje 9 šarží vín zemských, známkových nebo vín s přívlastkem (5* bílé, 1* růžové nebo klaret a 3* červené šarže z modré odrůdy), vybraných dle aktuální nabídky vinotéky.
Cena za 1 sadu pro 1-20 osob: 3.900 Kč
Cena zahrnuje: Degustaci v uvedeném rozsahu, sklepmistra poskytujícího odborný výklad, bílé pečivo (neutralizační sousta), vodu v džbánech.

Exkluzivní degustace

Degustace zahrnuje 10 šarží vín, ze široké škály přívlastků povolených vinařským zákonem, včetně vín speciálních (6* bílé, 1* růžové, klaret nebo sekt a 3* červené z modré odrůdy)
Cena za 1 sadu pro 1-20 osob: 4.900 Kč
Cena zahrnuje: Degustaci v uvedeném rozsahu, sklepmistra poskytujícího odborný výklad, bílé pečivo (neutralizační sousta), vodu v džbánech.

Degustace pro náročné na míru

Na přání rádi zajistíme degustaci zcela na míru dle požadavku klienta. Může se jednat např. o následující varianty degustací:

Degustace horizontální

V rámci horizontální degustace mají hosté možnost ochutnat vína ze Slovácké vinařské podoblasti, z různých vinařství, stejného ročníku s důrazem na původ vína a způsob zpracování.

Degustace vertikální

Během vertikální degustace se představuje produkce jednoho vinařství z různých ročníků, případně vybraná odrůda (např. Ryzlink rýnský) od různých vinařství z různých ročníků.

Degustace volná

Pokud máte rádi volnost a chcete jen vychutnávat, pak je pro vás vhodná volná degustace. Můžete si sami zvolit, co ochutnáte a v jakém pořadí. Sklepmistr bude rád Vaším poradcem při výběru.
Degustaci pro náročné na míru, je možno naplánovat předem, případně dohodnout na místě až během degustace. Minimální počet prezentovaných šarží je 10. K ceně vín v jedné sadě, se připočítává částka 600 Kč za sklepmistra, a servis k degustaci.

Organizační informace:

  • Degustace se poskytuje k objednanému pohoštění. Výjimečně (např. pracovní dny) je možno realizovat jen degustaci, bez pohoštění
  • Min. počet osob pro degustaci, při respektování ceny vybrané degustace, není určen
  • Degustační sada je určena ideálně pro 10-15 osob (0,05 l vzorek na osobu), max. možný počet na 1 sadu je 20 osob (0,0375 l vzorek na osobu)
  • Při počtu nad 20 osob je vhodné objednat 2 degustační sady
  • V případě, že se během degustace nespotřebuje celá láhev, je po skončení degustace dána na stůl klientům ke konzumaci, nebo je možno ji odnést s sebou